Farutex
 
Więcej niż foodservice
 
 
 

Wsparliśmy fundację Dzieci Żywione Inaczej

    • Bidfood Farutex Logo

Fundacja Dzieci Żywione Inaczej przy Centrum Zdrowia Dziecka otrzymała 15 tys. zł od firmy Bidfood Farutex na zakup nowych pomp do żywienia pozajelitowego.

Społeczna odpowiedzialność biznesu (CSR) to hasło, które szturmem wkroczyło do strategii firm w branży horeca. Bidfood Farutex również działa w tym zakresie, współtworząc akcje służące lokalnej społeczności – także osobom najbardziej potrzebującym. 

Pod koniec maja w ramach spotkania podsumowującego rok biznesowy odbyła się wyjątkowa aukcja charytatywna. Podczas aukcji licytowano szczególne, bo niedostępne już przedmioty związane z ponad 27-letnią historią firmy, które dla wielu pracowników mają wartość sentymentalną.

Inicjatywa spotkała się z dużym zainteresowaniem uczestników. Aktywność i tym samym zasięg finansowego wsparcia przeszły nasze oczekiwania! Łączna wartość zebranych podczas aukcji środków finansowych wyniosła 15 100 zł. Suma zasiliła konto fundacji Dzieci Żywione Inaczej przy Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie. Fundacja pomaga dzieciom żywionym pozajelitowo i dojelitowo – również tym porzuconym, które ze względu na swoją chorobę zostały pozostawione przez rodziców w szpitalu. DŻI wspomaga też leczenie chorób poprzez zakup leków i sprzętu.

- Bardzo, bardzo dziękuję w imieniu naszych podopiecznych. Miło mi poinformować, że pieniądze będą przeznaczone na zakup małych pomp przeznaczonych do żywienia pozajelitowego. Takie pompy są lekkie i wygodne, można je włożyć do plecaka, dzięki czemu mali pacjenci są bardziej mobilni i niezależni - mówi Maryla Podemska, prezes zarządu fundacji. 

W imieniu organizatorów aukcji i fundacji serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w akcję. To działanie, z którego wszyscy pracownicy czerpią radość. Pomagamy, bo chcemy!